B Sınıfı Sürücü Belgesi

B Sınıfı Sürücü Belgesi (Otomobil Kamyonet)

İster otomatik ister manuel vites seçeneği ile artık B sınıfı ehliyete sahip olmak çok kolay. Uzman eğitim kadromuz ve yeni araçlarımızla sizleri geleceğe güvenle hazırlıyoruz. Birebir eğitim modeli ile kursiyerlerimizin eğitim kalitesini artırmayı amaçlayan kurslarımızda kursiyerlerimizin yeterli donanıma sahip birer sürücü olması hedeflenmektedir. Kaliteli eğitimin ve güler yüzlü hizmet sunmayı amaçlayan kurslarımızda kursiyerlerimizin sadece sınavı geçmeleri için değil günlük hayatta da rahatlıkla araç kullanabilmeleri için özenli eğitim verilmektedir.

B sınıfı sürücü belgesi alacakların 18 yaşını doldurmuş ve eğitim durumu bakımından en az ilkokul dördüncü sınıfı bitirmiş veya ikinci kademe okur yazar belgesine sahip olması gerekmektedir.

B sınıfı ehliyete sahip olanlar yapısı itibarıyla, sürücüsü dahil en fazla dokuz oturma yeri olan ve insan taşımak için imal edilmiş olan araçları (otomobil) ve azami yüklü ağırlığı 3.500 kilogramı geçmeyen ve yük taşımak için imal edilmiş motorlu taşıtları (kamyonet) kullanırlar.

Ayrıca B sınıfı sürücü belgesine sahip olanlar M, B1, F sınıfı sürücü belgesi kapsamına giren araçları da kullanabilirler.

B Sınıfı Sertifika Almak İçin Kursa Verilecek Belgeler

  • Nüfus cüzdanı
  • Diploma veya öğrenci belgesi
  • Son altı ay içerisinde çekilmiş 3 adet BİYOMETRİK fotoğraf
  • Sürücü olur sağlık raporu
  • Sabıka kaydı veya sabıka kaydının olmadığına dair yazılı beyan (kurstan temin edilecek)
  • Farklı sınıf sürücü belgesi alacakların mevcut sürücü belgelerinin fotokopisi